Parasole reklamowe instytucji publicznych

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

W dzisiejszych czasach instytucje publiczne, np. urzędy państwowe, są często zmuszone prowadzić działania bardzo podobne do standardowych działań marketingowych. Jeśli dana instytucja pragnie rozpropagować konkretną treść, zmuszona jest stosować narzędzia marketingu, tożsame z narzędziami spotykanymi w marketingu komercyjnym. Takie narzędzia to m. in. reklama w środkach masowego przekazu, reklama z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej, dystrybucja gadżetów reklamowych, itp. Ostatnia z metod jest szczególnie skuteczna, ponieważ dzięki niej korzyść odnosi nie tylko reklamodawca – w tym przypadku instytucja publiczna – ale także osoba obdarowana, a więc odbiorca reklamy.

Wśród gadżetów, które mogą być dystrybuowane, szczególne miejsce zajmują parasole reklamowe. Owo „szczególne miejsce” wynika z szerokiego spektrum możliwości dystrybucji parasoli oraz promocji konkretnych haseł za ich pomocą.

Jeśli chodzi o dystrybucję, parasole reklamowe mogą być rozdawane przechodniom na ulicach, w miejscach uczęszczanych jak centra handlowe, okolice dworców, lotnisk czy przystanków autobusowych, czy też w miejscach, gdzie ludzie przybywają w celu odpoczynku oraz zaznania rozrywki – tutaj wymienić można parki, plaże, wesołe miasteczka, itp. Wszędzie tam wręczenie parasola jest bardzo mile widziane, dlatego znajduje bardzo wiele osób chętnych do otrzymania takiego podarunku. parasole reklamowe są bowiem przedmiotami powszechnego użytku, a więc są przydatne każdemu.

Poza dystrybucją, promocja konkretnych treści, które instytucja publiczna chce przekazać, może się odbywać poprzez prezentację parasoli na imprezach plenerowych, happeningach, itp., jak również w siedzibie instytucji czy w innych miejscach, tożsamych z miejscami, o których mowa była wyżej.

Jak pokazuje praktyka, reklama tego rodzaju jest bardzo skuteczna, co jest spowodowane przez dwa główne powody. Po pierwsze parasole są przedmiotami przydatnymi, o czym była mowa, a więc znajdują wiele osób chętnych do ich otrzymania, dzięki czemu treści są przekazywane dalej. Po drugie natomiast efektowność tego rodzaju reklamy przyciąga uwagę ludzi z daleka.