Kubki reklamowe – jak wybrać prasę do tworzenia nadruków?

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki z nadrukiem to od wielu lat jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Trudno się temu dziwić – to gadżet niezwykle uniwersalny, z którego korzystać można zarówno w biurze, jak i w domu. Doskonale sprawdzi się on w roli upominku z okazji urodzin firmy, poszerzenia jej asortymentu o nowe produkty czy świąt takich jak Walentynki czy Boże Narodzenie. Kluczowym elementem każdego kubka jest pokrywający go nadruk, który wykonuje się przy pomocy specjalnej prasy. Garść przydatnych informacji na temat tego typu urządzeń – poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!Zanim przejdziemy do zakupu prasy do produktów, jakimi są kubki reklamowe, odpowiedzieć należy sobie na kilka podstawowych pytań. Bardzo ważne jest tutaj, do czego dokładnie ma służyć prasa transferowa, ile naczyń będzie zdobionych z jej pomocą każdego dnia, jak długo ma ona posłużyć oraz czy jej sprzedawca gwarantuje serwis oraz części zamienne. Dopiero wówczas można przejść do wyboru konkretnego modelu.

Kubki reklamowe zdobi się między innymi z zastosowaniem prasy pionowej. Kubek znajduje się tutaj w pozycji stojącej i jest wkładany denkiem w dół. Związane jest to z faktem, iż w podstawie prasy znajduje się gumowy amortyzator, którego zadaniem jest zabezpieczenie naczynia przed pęknięciem. Ze względu na specyficzną konstrukcję, takie prasy mogą być otwierane i zamykane ręcznie lub automatycznie (elektrycznie lub pneumatycznie). Konstrukcja tego typu urządzenia pozwala na wykonywanie nadruków wyłącznie na wyrobach cylindrycznych.

Kubki reklamowe  zdobić można także wykorzystując prasę poziomą, gdzie naczynie umieszczane jest w pozycji leżącej. Urządzenia takie pozwalają na tworzenie nadruków nie tylko na kubkach, lecz także na termosach, bidonach czy wazonach. Przesuwając dany przedmiot w grzałce, operator maszyny nie jest tu ograniczony podstawą prasy, a co za tym idzie – nadruk może zostać wykonany na dowolnej wysokości.  Bardzo ważną zaletą takich urządzeń jest możliwość wymiany grzałki (w niektórych modelach są one wbudowane).