Kasy fiskalne – rodzaje

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Każdy przedsiębiorca prowadzący swoją działalność gospodarczą, bez względu na to, czy zajmuje się handlem czy usługami, zaopatrzyć musi się w szereg użytecznych sprzętów, które w znaczący sposób ułatwią mu codzienną pracę. Na ich wybór warto poświęcić nieco więcej czasu, jako że korzystać będziemy z nich regularnie. Najlepiej zdecydować na wyroby renomowanych firm, co do których będziemy mogli mieć pewność, że będą one w pełni niezawodne. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na ich temat, jakie dostępne są forach internetowych.

Kasy fiskalne to urządzenia, bez których nie może się obyć żaden przedsiębiorca. Kluczowym kryterium, które należy uwzględnić przy ich wyborze jest rodzaj prowadzonej działalności. Obciążenie pracą jest bowiem różne na poszczególnych stanowiskach; odmienne są także wymagania stawiane obsługiwanym je urządzeniom. Spotkać można się między innymi z kasą jednostanowiskową, która charakteryzuje się stosunkowo dużymi wymiarami oraz wydajnością. Sporą zaletą takich urządzeń jest możliwość podłączenia do nich różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych takich, jak waga, skaner kodów kreskowych czy komputer.

Kasy fiskalne przenośne cieszą się równie dużą popularnością. Ich podstawowym atutem jest mobilność. Są one niewielkie, kompaktowe, wyposażone w szereg niezwykle użytecznych funkcji oraz odporne na szkodliwe oddziaływanie niekorzystnych warunków zewnętrznych takich, jak opady czy niskie temperatury. Posiadają one wbudowany akumulator, który zapewnia działanie mimo braku zewnętrznego zasilania. Do wad takich kas zaliczyć można natomiast niski komfort użytkowania w przypadku dużego obrotu. Co za tym idzie – nie znajdują one zastosowania w przypadku hipermarketów czy innych dużych placówek.

kasy fiskalne systemowe sprawdzają się w przypadku sklepów, gdzie pracują one w połączeniu z innymi kasami oraz komputerem. Podobnie jak modele jednostanowiskowe, pozwalają one na podłączanie do nich różnego rodzaju urządzeń pomocniczych takich, jak wagi czy czytniki kodów kreskowych.